0903104124 foto@silviapapugova.sk

Čo očakávať od novorodeneckého fotenia

Teším sa, že zachytím prvé spoločné chvíle s vaším bábätkom. Fotenie sa uskutoční pohodlí vášho domova. Môj štýl je lifestylový, čo znamená, že prídem k vám domov a vaše spoločné chvíle nafotím prirodzene, bez komplikovaného pózovania vás alebo bábätka.

V deň fotenia:
Keď prídem, pozriem si byt, kde je najlepšie svetlo na rodinné a súrodenecké fotky. Často používam gauč a spálňu. Na posteľ prichystajte biele alebo svetlé obliečky a plachtu, ak nemáte, môžeme použiť nenavlečený paplón. Verte mi, viem aké to je mať novorodenca, nemajte pocit, že musíte upratovať skôr ako prídem. Spolu môžeme ľahko upratať iba tú časť, ktorú chceme použiť na fotenie.

Vaše bábätko:
Je dokonalé presne tak, ako je. Nesnažím sa bábätká uspať a nedávam ich do komplikovaných póz. Odporúčam aby bolo oblečené v jednoduchom bielom body alebo niečom bez obrázkov alebo inej potlače. Oblečenie by malo veľkostne sedieť. Budem ho fotiť aj zavinuté a aj nahé (ako sa dohodneme). Ak máte obľúbenú prikrývku, ktorú by ste chceli mať na fotke, pripravte si ju. Odporúčam nakŕmiť dieťatko, ak bude chcieť, asi 15 minút pred mojím príchodom. Novorodenecké fotenie môže trvať niekedy dlhšie. Netreba plánovať fotenie na spánok, ani sa netrápte ak nepôjde všetko podľa vašich predstáv. Mám na fotenie s vami dostatok času a vždy dbám na to, aby bábätko bolo spokojné a malo splnené svoje potreby. Dôležité iba je, aby sme zachytili váš spoločný čas.

Súrodenci:
Opäť viem presne, aké to je, mať nové dieťa. Mám dve deti a viem aká to je zmena aj pre súrodencov. Zvyčajne sa snažím spraviť fotky so súrodencami hneď na začiatku aby mali potom svoj voľný čas. Súrodencov nenútim nikdy aby robili niečo, čo nechcú. Najlepšie je pripraviť súrodenca na fotenie tým, že mu poviete, že k vám príde kamarátka na návštevu urobíme pár rodinných fotiek.

Mama a otec:
Mať bábätko je ťažké a úžasné rovnaký čas. Mojou úlohou je ukázať, aké je to krásne. Chcem, aby ste sa uvoľnili a boli v pohode, keď fotografujem vašu rodinu. Buďte sami sebou. Pre mamy je možnosť dohodnúť vizážistku, ktorá príde domov a pomôže s úpravou vlasov a make-upu.

Oblečenie:
Odporúčam neutrálne farby a pohodlie. Môžete sa inšpirovať na mojom PINTERESTe alebo v článku. Najdôležitejšie je, aby ste sa cítili dobre. Ak chcete, môžete mi vopred poslať fotky vybratého oblečenia, rada poradím.

Ak máte otázky, dajte mi ich vedieť, teším sa na vás.