Momentík...
0903104124 foto@silviapapugova.sk

Ako sa obliecť na fotenie

Termín fotenia sa blíži a vy stále prehadzujete veci a premýšľate v čom by ste s celou rodinkou vyzerali na fotkách čo najlepšie. Pre mnoho rodín, hlavne pre mamy, je výber oblečenia na fotenie tá najťažšia úloha. Predsa len fotky budú spomienkou na veľmi dlhý čas. Stačí, ak sa  budete riadiť pár dobrými radami a vybrať, čo si obliecť na fotenie bude jednoduchšie.

Prečítajte si pár tipov ako sa obliecť na fotenie

Klienti sa ma často pýtajú, čo si majú obliecť. Odporúčam hlavne oblečenie, ktoré dobre sedí bez výrazných nápisov, krikľavých farieb, výrazných vzorov a obrázkov, ktoré by zbytočne veľmi pútali pozornosť. Vy ste dôležití na fotkách, nie oblečenie. Oblečenie prispôsobte aj štýlu fotenia, či pôjde o štylizovné portréty alebo hravé fotenie s deťmi váľajúcimi sa v tráve. Pre deti vezmite aj viac druhov oblečenia, aj pre prípad ušpinenia.

Ladiť neznamená zhodovať sa. Málokedy vyzerá dobre, keď sú všetci v rovnakej farbe ale pekne vynikne rozmanitosť farieb a vzorov. Úprimne povedané, už vyšlo z módy, aby mal každý na sebe džínsy a biele tričká. Keď uvažujete o farbách, vyberte si farby, ktoré sa navzájom dopĺňajú a kontrastujú, nepreháňajte to so vzormi v rámci skupiny.

Môžete si zvoliť farebnú paletu a tú kombinovať. Farby vyberajte aj podľa zvolenej lokality na fotenie, a podľa ročného obdobia. Na jeseň a v zime pekne vyniknú pletené svetre, čiapky, šály. Napríklad, pre rodičov zvoľte neutrálne farby a pre deti jasnejšie, veselšie. Myslite ale aj na individuálny štýl každého člena rodiny, dôležité je aby sa každý cítil pohodlne a príjemne. Nezabudnite doladiť aj topánky.

Príklad farebnej palety podľa ročných období

Vhodné sú jednofarebné kúsky oblečenia alebo s jemným vzorom. Rôzne doplnky sú výborné na dotvorenie atmosféry na fotke, obľúbené hračky pre deti, zvieratká alebo klobúk z letnej dovolenky. Ak sa rozhodnete upraviť sa sama a nevyužiť vizážistku, tak minimálne púder, špirála a lesk na pery pomôžu, pozornosť venujte vlasom aj nechtom.

Skúste si na fotenie obliecť pekné šaty (vhodný štýl), môžete využiť služby vizážistky na make up a vlasy. Vizážistku viem doporučiť, aj takú, čo príde k vám domov pred fotením. Ak vás čaká tehotenské fotenie, šaty krásne ukážu bruško.
Ak vhodné šaty doma nemáte, nemusí to byť veľká investícia. Krásne a nie drahé zoženiete aj na bazáre, prípadne aj na Aliexpresse a podobných stránkach, ak viete dostatočne vopred, že vás čaká fotenie.

Mamičky, vyberte (alebo kúpte) si zo svojho šatníka niečo, v čom sa cítite úžasne ako prvá, a oblečenie pre zvyšok rodiny dolaďte podľa svojho.

Oblečenie skontrolujte, vyžehlite a zo skúseností odporúčam, aby ste cestou na fotenie nedávali deťom čokoládu, zaručene sa ňou zašpinia.

Môžete požiadať o radu svojho fotografa, určite vám s výberom oblečenia poradí.

Ak ste vo svojom šatníku nenašli nič vhodné, alebo chcete vyskúšať niečo iné, mám k dispozícii množstvo šiat na požičanie. Šaty sú na ateliérové aj exteriérové fotenia. Mám rôzne kúsky pre tehotné ženy aj pre netehotné, napr. na rodinné alebo portrétne fotenia. Požičať sa dajú aj šaty pre malé slečny, pre bábätká a batoľatá mám pekné mušelínové nohavičky, ktoré zakryjú plienku. Pre milovníčky kvetov mám pár čeleniek do vlasov.

Veľa ďalších inšpirácií a kombinácií nájdete na mojom Pintereste.

Napíšte mi

Dohodneme si termín fotenia. Teším sa na Vás.


    Pridaj komentár