0903104124 foto@silviapapugova.sk

14 najdôležitejších udalostí vašich detí, ktoré stoja za fotku v prvom roku života

Žijeme v dobe smartfónov – je ľahšie ako kedykoľvek predtým, aby sme odfotili každý (po)krok našich detí. Rodičia ale často na fotkách chýbajú, najmä matky, pokiaľ si nerobia s deťmi selfie.  A práve vy – rodičia tvoríte dôležitú časť príbehu v detských životoch.

Zachyťte príbeh svojich detí

Dokumentovanie detských míľnikov prostredníctvom fotografií je ideálne pre tvorenie vášho rodinného príbehu. Príbehu, ktorý neskôr ukážete svojim deťom.

Tento zoznam obsahuje mnoho prvých. Neberte to tak, že budete mať vždy pripravený fotoaparát alebo mobil v ruke, nie je potrebné zachytiť malé prvenstvo na úplne prvýkrát – ako hrdá mama sa budete pravdepodobne chcieť najprv iba tešiť spolu s vašim dieťatkom. Ale o nejaký čas, možno o týždeň, si už nájdete čas aj na dokumentáciu.

Fotka, ktorú spravíte vás potom neskôr pri jej pozeraní, prenesie späť o dni, mesiace a roky až do okamihu, kedy vaše malé bábätko po prvýkrát urobilo túto novú vec.

Tu sú najdôležitejšie udalosti prvého roku, ktoré budete chcieť zachytiť.

 1. tehotenstvo
 2. narodenie dieťatka
 3. obdobie cca do 14 dní
 4. dojčenie / kŕmenie
 5. prvý úsmev
 6. prvé príkrmy
 7. sedenie
 8. plazenie / lozenie
 9. chôdza
 10. kúpanie
 11. spánok
 12. hranie
 13. dovolenka a oslavy, Vianoce, Veľká noc, Nový rok
 14. prvé narodeniny dieťaťa

Fotky vám pomôžu vrátiť sa v čase

Niektoré z nich si radi odfotíte alebo natočíte svojim mobilom. Pre iné vytiahnete fotoaparát, a pre niektoré si môžete zavolať profesionála, ktorý vytvorí úžasný archív spomienok pre vašu rodinu.

Bez ohľadu na spôsob, akým sa rozhodnete dokumentovať, budete mať fotografie, ktoré si budete môcť vytlačiť a vychutnať. Môžete sa rozhodnúť, či vyplníte krabicu od topánok, spravíte album alebo vyzdobíte steny.

Tieto cenné fotky vám pripomenú prvý rok krásneho bežného života vášho miláčika.

Aké míľniky vašich detí vás čakajú?

Napíšte mi

Dohodneme si termín fotenia. Teším sa na Vás.

  Pridaj komentár