Momentík...
0903104124 foto@silviapapugova.sk

Som rada, že ste si rezervovali fotenie práve u mňa. Teším sa, že spravím fotky Vám a Vašim blízkym. Budú to pre vás jedinečné spomienky, nielen na to ako ste v určitom čase vyzerali, ale aj akí ste boli. Mojím cieľom je spraviť vám úprimné zábery, nie strojené a pózované fotky ako iba pozeráte do objektívu ale zachytiť skutočnú podstatu vašej rodiny.

Tu je pár tipov, ktoré Vám môžu pomôcť pripraviť sa  na fotenie.

Miesto

Spoločne vyberieme to najlepšie miesto. Môžeme fotiť u Vás doma, sú klienti, ktorí uprednostnia svoj domov kvôli pohodliu a aby fotky boli autentické. Mám obľúbené miesta, na ktorých fotím, ale ak máte miesto, kam radi chodíte, dajte mi vedieť.

Čas

Ak budeme fotiť doma, tak v čase, kedy máte najviac svetla. Vonku fotím podvečer, cca 1 – 2 hodiny pred západom slnka, kedy je najkrajšie svetlo.

Dĺžka fotenia

Snažím sa, aby fotenie netrvalo príliš dlho, aby to deti neunavilo. Zvyčajne sme hotoví cca za 1 max 2 hodiny. Záleží od spolupráce a nálady detí.

Čo si obliecť

Oblečte sa tak aby ste sa cítili pohodlne. Aby ste to na fotkách boli stále VY. Pozrite si aj moje tipy ako sa zladiť na fotenie.

Rekvizity

Na foteniach nezvyknem používať rekvizity, ale ak máte niečo špeciálne, čo by na vašich fotkách nemalo chýbať, dajte mi vedieť.

Deti

Väčšina detí nemá rado, keď sa im povie, že sa musia usmievať alebo pózovať. Najlepšie je ak ich necháme a zachytíme ich prirodzené “ja”. Najlepšie zábery vznikajú, keď sa deti hrajú, kľudne sa môžete blázniť alebo ich nechať aby skúmali okolie. Niekedy stačí aby ste s deťmi iba boli. Niektoré po krátkom čase aj zabudnú, že tam je fotografka a sú prirodzené a sú aj také, ktoré radi zapózujú. Deti by mali byť vyspaté, oddýchnuté a najedené. Môžete vziať so sebou občerstvenie – niečo suché, aby ostali čisté počas celého fotenia a vodu. Na fotenie ich pripravte, najlepšie ich poznáte, viete čo na ne platí. Môžete napríklad povedať, že vám kamarátka spraví pár fotiek. Spravte si z fotenia zážitok, spojte ho s večerou alebo so zmrzlinou.

Na záver

Ak by sa vyskytol nejaký problém, zmenil sa Vám program alebo ak máte otázky, dajte mi vedieť. Príďte, prosím, včas.

Teším sa na stretnutie s Vami a Vašou rodinou.

Silvia