Momentík...
0903104124 foto@silviapapugova.sk

Čo je dokumentárna rodinná fotografia

V poslednom čase mi učarovala dokumentárna fotografia. Pri dvoch deťoch vidím, ako veľmi rýchlo rastú. Najmä tie najmenšie. Rodinný život je s nimi pestrý.

Dokumentárna rodinná fotografia ukazuje rodinu takú, aká naozaj je. Skutočný rodinný príbeh, ktorý nie je vždy len o radosti a zábave, no je v ňom občas i chaos.

Krása je v realite

Pri dokumentárnom fotení momenty plynú prirodzene a fotograf do nich nezasahuje. Žiadne pózovanie. Všetky emócie sú vítané. Krása je v realite. Cieľom takéhoto fotenia je zachytiť rodinu aká naozaj je, v jej prirodzenom prostredí, ktoré hrá tiež veľkú úlohu v príbehu jej členov. Od najmenších až po starých aj prastarých rodičov.

Fotograf vstupuje do sveta rodiny, ktorú fotí, nie rodina do sveta fotografa.
Takéto fotenie zachytí nielen to ako ste vyzerali, ale aj ako ste skutočne žili.

Benefity dokumentárnej rodinnej fotografie

relax a bez stresu – je to ako mať doma kamarátku, čoskoro zabudnete, že vás niekto fotí

netreba upozorňovať a napomínať deti – môžu byť sami sebou, oblečené ako chcú, hrajú sa, trávia čas s rodičmi, vo svojej komfortnej zóne

umožňuje prežiť znova momenty zachytené reálne, zdieľať spomienky s ďalšími generáciami

fotky pripomenú časť života, nielen fotenie ako také

takéto fotky vyvolajú emócie aj v ľuďoch, ktorí Vás nepoznajú

fotí sa vo Vašom prirodzenom prostredí, ktoré Vám a hlavne deťom je dobre známe, príjemné, v ktorom môžete byť uvoľnení a ktoré ukáže niečo o živote Vašej rodiny.

Povedzte Váš príbeh

Ako sa deti hrajú, skáču na gauči, na trampolíne, na obľúbenom ihrisku, sú špinavé od jedla, od farieb, blata.Ako Vám pomáhajú.Ako oddychujú, naberajú nové sily vo Vašom náručí.Ako sa zoznamujete s bábätkom, ktoré sa narodilo pred pár dňami.Ako oslavujete narodeniny Vášho potomka.Ako babka a dedko čítajú svojim vnúčatám.

Toto sú tie momenty, ktoré si treba zapamätať.

Tieto momenty Vám rada pomôžem zachytiť.

Miesto na fotenie si vyberáte Vy, malo by to byť miesto, ktoré Vám je blízke, ideálne u Vás doma, no možno máte obľúbený park, ihrisko, kam chodievate. Prídem k Vám, deti budú vo svojom prirodzenom prostredí, ukážu mi svoje obľúbené hračky, tajné skrýše, svoju izbu, ukážu mi ako skáču na posteli, ako sa bicyklujú. Budete sa cítiť pohodlne a budete sami sebou. Ak chcete mať spomienky na to, aká Vaša rodina naozaj je, aké sú Vaše deti, dokumentárna fotografia je tu práve pre Vás. O 30 rokov budú takéto fotky tie pravé spomienky.

Napíšte mi

Dohodneme si termín fotenia. Teším sa na Vás.


    Pridaj komentár